Od stycznia 2025 roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył już 21 505 pasażerów. To o 32 proc. więcej podróżnych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym kwietniu doliczono się 5636 pasażerów, co oznacza wzrost o 34 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Statystyki potwierdzają rosnącą atrakcyjność lotniska dla pasażerów z regionu lubuskiego i zachodniej Polski.
W kwietniu 2025 roku rozpoczęła się budowa nowego terminala Non Schengen na Lotnisku Zielona Góra-Babimost. Nowy terminal ma być przestronny, bezpieczny i zgodny z nowoczesnymi zasadami zielonej polityki. Dzięki planowanej rozbudowie infrastruktury lotnisko będzie mogło obsługiwać do 250 tys. pasażerów rocznie, czyli o 2/3 więcej niż obecnie. Zakończenie prac planowane jest na październik 2025 roku, co umożliwi uruchomienie nowych połączeń międzynarodowych i znacząco poprawi komfort obsługi pasażerów.
Aktualnie w siatce lotów z Babimostu znajdują się rejsy regularne obsługiwane przez PLL LOT do Warszawy oraz czarterowe do dwóch egipskich kurortów: Marsa Alam i Hurghady, na pokładach maszyn linii Enter Air.
Od czerwca oferta rejsów z lubuskiego lotniska poszerzy się o kolejne atrakcyjne kierunki wakacyjne. Pasażerowie z Portu Zielona Góra-Babimost będą mogli polecieć również do: tureckiej Antalyi, tunezyjskiej Enfidhy oraz do Tirany w Albanii. Wycieczki z wylotem z Babimostu dostępne są w ofercie biur podróży Coral Travel oraz Rego Bis.
Województwo lubuskie będzie promowane w
wakacyjnych lotach z Zielonej Góry do Tunezji. Z pieniędzy podatników na przedsięwzięcie pójdzie ponad 1,5 miliona złotych. Dopłata do wakacyjnych lotów jednego urlopowicza (komercyjnego klienta biura podróży) wyniesie prawie 430 złotych. Wcześniej informowaliśmy również, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wesprze finansowo
wakacyjne loty czarterowe między Zieloną Górą a Albanią. Po rozpisaniu przetargów na promocję regionu lubuskiego w lotach wakacyjnych do Albanii i Tunezji rozpisano jeszcze kolejne postępowanie. Tym razem na promocję w przypadku lotów z lokalnymi urlopowiczami
do tureckiej Antalyi. Podatnicy zapłacą w sumie 701 tys. złotych brutto.